Dobré dopoledne,
asijská seance byla přes noc velmi klidná, akcie zůstávají momentálně na trzích i nadále ve středu pozornosti. Indexy USA si dokázaly udržet své zisky a uzavíraly na mírně lepších úrovních, než otvíraly; asijské indexy se vydaly přibližně podobnou cestou. Další prohlášení, která dnes v noci zazněla z úst různých japonských představitelů, jako obvykle téměř žádný vliv neměla a hlavní hnací silou byly i nadále výnosové diferenciály, protože americké desetileté dluhopisy i nadále ztrácí půdu pod nohama. Včera pozdě odpoledne přišla zpráva o tom, že Čína provádí svůj vlastní druh zátěžových testů místních bank, které se ale liší v tom, že jak se zdá používají mnohem drastičtější parametry než jejich evropské a americké protějšky a posuzují vliv 60% propadu cen domů (myslím, že trhu by stačilo, pokud se do ceny započte 30% propad), což by vlastně ospravedlnilo veškerá další zpřísňování iniciovaná čínskými úřady. I tento vývoj ale stále ponechává prostor pro ochotu riskovat a v současné době pokračujeme v tomto stylu, nebo alespoň do té doby, než u indexu S&P uvidíme rozhodné testování a prolomení hladiny 1131.
Pokud jde o další data, nezaměstnanost na Novém Zélandu se přes noc drasticky zhoršila a způsobila, že NZD se propadl na nejhorší místo mezi všemi páry G10, když celkově ztratil větší část z 0,8 %.
Dnes nás čeká zasedání ECB a BoE i nové a pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti z USA. Po včerejších číslech ze zprávy společnosti ADP bude týdenním údajům věnována jen malá pozornost. ECB bude trh věnovat pozornost jenom v okamžiku, kdy J.-C. Trichet zahájí tiskovou konferenci. Po velké euforii posledních čtyř týdnů, v neposlední řadě způsobené „hvězdnými“ (to berte s velkou rezervou) výsledky zátěžových testů, bude zajímavé sledovat, jak se ten chlápek dnes odpoledne zachová. Angličané samozřejmě neudělají nic a vzhledem k tomu, že nemají povinnost vydávat žádná prohlášení a podobně, si myslím, že to nebude nijak významná událost.
Měnové páry se během dnešního dne pohybují v relativně úzkém pásmu a hlavní úlohu sehrávají DXY a obecně sentiment přející USD. Pro dnešek jsem si vybral USDCAD a EURGBP jako jediné dva měnové páry, které vypadají pro intradenní obchodování zajímavě. V případě prvního z nich budu vyhlížet spekulativní intradenní dlouhé pozice poblíž hladiny 1,0130, přičemž stoplossy budu umísťovat pod hladinu 1,0080 a zisky si budu vybírat poblíž 1,0200/20. Lze doporučit opatrnost, protože celkově mám pocit, že tento měnový pár se může propadnout ještě o něco níže, obzvláště v očekávání zítřejších údajů o kanadské nezaměstnanosti, která byla v posledních měsících poměrně vysoká.
U druhého z párů se mi líbí technický obraz, který se rýsuje, a proto budu nakupovat poblíž 0,8270 se stoplossy pod 0.8225 a cílováním směrem nahoru do oblasti poblíž 0,8380. Tento měnový pár obvykle neobchoduji, ale jak už jsem řekl, momentálně se mi líbí, jak se vyvíjejí grafy.
Pokud jde o další hlavní měnové páry, u EURUSD se zdá, že by se tento pár mohl pokusit sestoupit ještě o trochu níže, ovšem pohyby k úrovni 1,3080 podle mého názoru nabízejí dobrou příležitost k nákupům až do úrovně 1,3030, přičemž bych malý stoploss umístil pod 1,3010/00 (prozatím). V případě AUDUSD, který se momentálně pohybuje v rozporu se vším, co cítím v kostech, se domnívám, že u tohoto měnového páru skutečně můžeme očekávat ještě další vzestup celkově až k hladině 0,9230. Nemusí k tomu dojít dnes, ale zdá se, že po tomto páru je poptávka a případné poklesy v minulých dnech se vždy setkaly s novým zájmem o nákup a došlo k opětovnému růstu. A konečně tu máme GBPCHF, u něhož je situace analogická s EURGBP, snad jen (kupodivu v tomto okamžiku) trochu více rozkolísaná. U tohoto páru se budu snažit prodávat mezi úrovněmi 1,6770 a 1,6830, stoplossy bych umístil nad 1,6930 a cílovat budu na pokles na hladinu 1,6550.
Mnoho štěstí a s pozdravem,
Ken Veksler.
czwartek, 5 sierpnia 2010
Subskrybuj:
Posty (Atom)