V reakci na víkendovou schůzku G20 se ke slovu opět přihlásilo již tradiční téma slabšího dolaru a EUR se opět vrátilo do vysokého pásma nad úrovní 1,40 a AUD se přiblížil k paritě. Momentum měnových trhů se ovšem brzy nato změnilo a následoval ostrý obrat, který oba dva páry (a také USD index zahrnující více měn) stáhl zase zpět pod/nad příslušné úrovně, na kterých otevíraly. Britskou libru přes noc také žádné dobré zprávy nečekaly – britský tisk se zaměřil na nadcházející podstatné škrty ve veřejných výdajích a guvernér BoE P. Tucker prohlásil, že britské oživení probíhá nerovnoměrně a že úlohou britské centrální banky je zabránit dalšímu propadu do recese, zatímco podle jeho kolegy Mervyna Kinga nedošlo u cen domů k vůbec žádnému oživení.
Data z USA vysílala smíšené signály – index aktivity chicagského Fedu byl mírně pod původními odhady, vykompenzoval jej ale index dallaského Fedu, který byl naopak oproti původním očekáváním silnější.
Také prodeje již existujících domů předčily očekávání a vzrostly meziměsíčně o 10 % oproti očekávanému poklesu o 8,0 %. Druhý měsíc ve znamení silného oživení tak může naznačovat, že kocovina z ukončení programu daňových úlev už možná polevuje, i když otázka zabaveného zastaveného majetku zůstává stále nejasná. Tyto zprávy poskytly dolaru jistou oporu a umožnily, aby si Wall Street v průběhu dne připsal jisté mírné zisky, i když bankovní sektor byl pod tlakem nadcházejícího oficiálního přehodnocení postupů pro zabavování zastaveného majetku. Americké dluhopisy po volatilní obchodní seanci zůstaly téměř na stejné úrovni, když aukce státních dluhopisů TIPS na 4,5 roku v hodnotě 10 mld. USD poprvé vykázala negativní výnos.
Na začátku asijského obchodování se trh zbavoval „rizikových dlouhých pozic“ patrně v reakci na slova M. El-Eriana, šéfa společnosti PIMCO, že Řecko pravděpodobně v horizontu tří let směřuje ke státnímu bankrotu, protože opatření na snížení rozpočtového deficitu nebudou na zmenšení zadlužení této země stačit. Trh nicméně brzy našel pevnou půdu pod nohama pro pozvolný vzestup. Kalendář událostí zel opět prázdnotou, a tak se hlavním motorem pohybu staly peněžní toky.
V Evropě očekáváme německý index spotřebitelské důvěry GfK a dovozní ceny a švédský index výrobních cen, po kterém bude následovat rozhodnutí švédské centrální banky Riksbank o úrokových sazbách (trh očekává zvýšení sazeb o 25 bazických bodů na 1,0 %), zatímco ve Velké Británii budou zveřejněny revidované údaje o HDP za třetí čtvrtletí, obchodní bilance a index služeb. Britské údaje o HDP by mohly rozhodnout o úspěchu či neúspěchu plánu BoE na kvantitativní uvolňování. Jak se zdá, Asie se domnívá, že riziko je nakloněno k překvapení směrem vzhůru, a v takovém případě by se kvantitativní uvolňování mohlo oddálit – takže si držte klobouky! Vrcholem amerického obchodování bude index S&P, index cen domů Case/Shiller, index spotřebitelské důvěry a index richmondského Fedu.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz