Europejskie indeksy gotówkowe rozpoczną w środę niżej w związku z powrotem problemów z rynkiem obligacji skarbowych w strefie euro. Sezon publikacji zysków jest jednak tuż za rogiem, a zatem nie oczekujcie, że załamanie będzie trwać długo. Na froncie danych najważniejszym wydarzeniem jest dziś publikacja raportu o europejskiej produkcji przemysłowej o godz. 10.00 GMT.
Nadal podążamy za trendem, a dzisiejszy dołek będzie po prostu stanowić okazję do zrobienia zakupów przed końcem tygodnia, kiedy to sezon publikacji wyników rozpocznie się na dobre. Spodziewamy się, że okaże się on pozytywny i 73% spółek ogłosi wyniki lepsze od oczekiwań (średnia długoterminowa to 65%). Jeżeli nasza prognoza się ziści, będziemy mogli szykować się do testowania poziomu 1300 przez S&P 500.
W przypadku publikowanych o 10.00 GMT danych o produkcji przemysłowej rynki oczekują spadku do 5,9% r/r w stosunku do poprzedniego odczytu na poziomie 6,9%. Zgadzamy się tu z konsensusem – trzeba też dodać, że publikacja ta raczej nie wywrze szczególnego wpływu na rynki, ponieważ najważniejszą kwestią jest obecnie krążące nad Europą widmo powrotu problemów z obligacjami skarbowymi. Portugalia najprawdopodobniej otrzyma pomoc z funduszu ratunkowego, jednak prawdziwe pytanie dotyczy tego, czy rozwiązanie problemu w tym kraju wystarczy, żeby uspokoić rynki. Być może w krótkim terminie, ale w długim raczej nie.
W związku z oczekiwaniami dotyczącymi dobrych wyników JPMorgan w trakcie dzisiejszej sesji przychylnym okiem spoglądamy na banki inwestycyjne. Do naszych faworytów należy właśnie JPMorgan, a poza nim również Goldman Sachs i UBS. Także banki detaliczne mogłyby skorzystać w związku z publikacją solidnych zysków przez JPMorgan – jednak nie na długo, gdyby banki południowoeuropejskie miały bardziej ucierpieć z powodu obaw przed niedoborem płynności. Poza tym sądzimy, że warto inwestować w sektor energetyczny, a zwłaszcza spółki poszukiwawczo-wydobywcze – obserwujcie zatem BP, BG Group i Total.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz