Zamów bezpłatny podręcznik inwestowania w akcje
Europejskie akcje zaczną w środę nieco wyżej, ponieważ apetyt na ryzyko w Japonii na razie ustabilizował się – indeks Nikkei 225 wzrósł od wczoraj o 5,7%, zaś ceny ropy Brent spadły poniżej 110 dolarów za baryłkę.
Kontrakty futures na indeks FTSE 100 obecnie, przed otwarciem, spadają o 0,2%. Dziś inwestorzy będą przyglądać się danym o liczbie wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii w lutym (9.30 GMT – analitycy spodziewają wzrostu o 1,3 tys.), a także styczniowej brytyjskiej stopie bezrobocia mierzonej według standardów Międzynarodowej Organizacji Pracy (publikowana o 9.30 GMT, analitycy spodziewają się 7,9%). Dane pokażą zapewne, że pomimo powolnego ożywiania się brytyjskiej gospodarki na rynku pracy panuje poważny zastój. Później opublikowana zostanie jeszcze lutowa inflacja CPI w strefie euro (10.00 GMT), która zdaniem analityków ma być równa 0,4% m/m i 2,4% r/r. Wczoraj pod koniec dnia agencja Moody’s obniżyła rating portugalskiego długu z A1 do A3 z negatywną prognozą – wiadomość ta mogłaby wywołać nowe napięcia na rynkach długu europejskich państw peryferyjnych.
Uważamy, że wzrost kursów japońskich akcji stanowi klasyczną, psychologiczną reakcję inwestorów na szybko spadające ceny. Sądzimy jednak, że przed zwiększeniem zaangażowania w japoński rynek akcji inwestorzy powinni się jeszcze wstrzymać i poczekać na więcej informacji o sytuacji w Japonii. Sądzimy, że wyprzedaże stworzyły bardzo dobre okazje do zakupu, jednak nikomu nie powinno zależeć na przesadnym poranieniu się spadającym nożem – nie spieszmy się zatem.
Wczoraj Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) podjął decyzję o utrzymaniu podstawowej stopy procentowej Stanów Zjednoczonych na poziomie 0,25%, a także przedstawił swoje poglądy na temat amerykańskiej gospodarki. Rezerwa Federalna twierdzi, że ożywienie się jest coraz bardziej widoczne, a oczekiwania dotyczące inflacji pozostają stabilne. Dobre wiadomości od Wuja Sama!
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz